Erik Best vysvětluje ve studiu ČT, proč si lidé myslí, že jsou neobjektivní

Někteří lidé si myslí, že Česká televize není objektivní. Důvody jsou různé, nejčastějším argumentem je to, že určitým politikům a stranám straní více než jiným.
zdroj: Youtube

Při debatě, které se účastnil i ředitel České televize Petr Dvořák, vysvětluje politický komentátor americké původu Erik Best jemu a moderátorovi debaty, proč si lidé myslí, že jsou jako televize neobjektivní.

Vysvětluje to především tím, že u České televize, ale i u jiných médií, divák, či čtenář vždycky pochopí „komu dané médium fandí“. Příčemž tvrdí, že každý někomu přirozeně fandí, a že divák tohle vždy vycítí.

Erik Best dále říká, že se divá na Českou televizi každý den a sleduje určité tendence jejich zpravodajství. Důkazem je prý každodenní vysílání tím, jak dané zprávy a informace Česká televize prezentuje, jaký z toho zpravodajství vyzařuje pro diváka pocit podle toho „komu oni fandí“.

Po velké vlně kritiky, která se v poslední době snesla na Českou televizi, vidí však Erik Best posun k lepšímu, což komentuje slovy: „Já si myslím, že je zde určitě nějaký posun, je zde tedy pocit, že musíte být o něco více objektivní, než jste byli doposud a to chválím.“