Expremiér Sobotka rezignoval na post poslance, půjde pracovat?

Bývalý premiér České republiky Bohuslav Sobotka se rozhodl rezignovat na post poslance a odejít z politiky. Informoval o tom prostřednictvím svého Facebooku.
zdroj: Facebook, Bohuslav Sobotka

Sobotka čelí uvnitř ČSSD velké kritice za to, že způsobil volební debakl, kdy dlouholetá tradiční levicová strana získala nejmenší procento hlasů v porevolučním období. Dále také nemůže přenést přes srdce, že ČSSD vyjednává o vládě s hnutím ANO a přemýšli i o toleranci Andreje Babiše jako premiéra. S ním se Sobotka dostal na konci minulého volební období až na rovinu nepřátelstvím. Bylo by tedy nelogické, kdyby svým hlasem měl podporovat právě vládu Andreje Babiše.

Rozhodl se tedy nadobro opustit politiku. Půjde tak poprvé v životě pracovat? Na Facebooku se pouez vyjádřil, že se hodlá vydat „úplně jinou životní cestou“.

Bohuslav Sobotka zasedal nepřetržitě v poslanecké sněmovně již od roku 1996, do které nastoupil ihned po studiích na Masarykově univerzitě v Brně. Za to byl často nazýván jako profesionální politik s absencí zkušeností z realného života.