„Drahoš zase neví“, tentokrát se nemůže rozhodnout, do jakého senátního klubu vstoupí

Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě proti prezidentu Zemanovi, byl nyní zvolen do senátu již v 1. kole. Nyní jej ovšem provázejí podobné trable jako při prezidentské kampani...
zdroj: Facebook, Jiří Drahoš
 • Polls

  • Koho byste volili v předčasných volbách?

   Zobrazit výsledky

   Nahrávání ... Nahrávání ...
 • Jiří drahoš totiž opět neví. Neví, do kterého senátního klubu vstoupit. Podobnou nejasnost ukazoval i v některých názorech při své prezidentské kampani.

  Nově zvolený senátor za Prahu 4 nyní podporuje na oplátku všechny kandidáty stran, které podpořili jeho kandidaturu a jejichž kandidáti postoupili do 2. kola. Začal tak například podpořením Pavla Bělobrádka z KDU-ČSL proti Martinu červíčkovi z ODS.

  Tato podpora je pro něj spíše zavazující, než že by mu fakticky výrazněji ke zvolení pomohla. Protože v Praze kandidovali i jeho další soupeři z prvního kola prezidentských voleb Pavel Fischer a Marek Hilšer jako nezávislí a oba výrazně uspěli i bez veřejné podpory politických stran, Fischer získal necelých 48% a Hilšer, který proti sobě měl velmi těžkého kandidáta v Praze oblíbených Pirátů a navíc současného senátora Libora Michálka, získal přes 44%.

  Jiří Drahoš má tedy díky této široké podpoře nyní zamotanou hlavu z toho, ke komu se v senátu přidat.

  Přejeme Jiřímu Drahošovi, aby se rozhodl a nakonec zvolil správnou volbu.