Babiš po schůzce se Zemanem otočil: Útok na Sýrii nic neřeší!

Premiér v demisi Andrej Babiš je v mistr v kličkování, což opět potvrdil.
zdroj: Youtube

Zatímco, bezprostředně po raketovém útoku na Sýrii, kterému velelo USA, tento čin chválil. Po schůzce s prezidentem Zemanem, který tento čin naopak od začátku odsoudil, ovšem úplně obrátil.

Nyní podle něj útok na Sýrii nic neřeší. Podle něj je chybou Evropy, že se jí nepodařilo dostat k jednacímu stolu prezidenty Trumpa, Putina, Erdogana a další, kteří mají své zájmy v tomto regionu.

Andrej Babiš je především marketér, který se i v době vládnutí snaží mít, co nejvyšší podporu, tak kličkuje s názory tak, aby podpora hnutí ANO a jeho samotného rostla, případně co nejméně klesala. Není to totiž poprvé, co premiér v demisi za čas, kdy vykonává svůj premiérský mandát, svůj názor obrátil o 180 stupňů.

Jeho kličkování dává smysl, ač sám je kontroverzní osobou, tak by rád lidi spojoval. Na jedné straně jsou tu opakované demonstrace za jeho odstoupení, na druhé straně je jeho voličstvo, o které si nemůže dovolit přijít. Oba tyto tábory mají úplně odlišné vidění světa, které se promítá i v tomto zahraničně-politickém problému. Andrej Babiš se tedy snaží „uspokojit“ oba tábory, vzniká z toho však zmatek, nekonzistence a nestabilita.

Podívejte na jeho vyjádření po schůzce s prezidentem, které obsahuje i informace ohledně jednání o vládě…